Svadobný oblek nielen na svadbu

Autor: Andreas Kreutz | 28.4.2014 o 9:55 | Karma článku: 8,23 | Prečítané:  5610x

Je známe, že rozvodovosť na Slovensku rastie, čím je pravdepodobné, že aj svadobných dní si môžete v živote zažiť niekoľko. Svadba je ale stále výnimočná udalosť a je dôležité si dať záležať na oblečení. Ak neplánujete vymieňať manželku častejšie ako auto, je možné, že po svadobnom dni vám drahý oblek zostane navždy visieť v skrini. Ako tomu predísť? Dá sa takýto oblek využiť aj pri iných príležitostiach?

Andreas Kreutz

(Ne)zvoliť čierny oblek?

Aj keď je takzvaný black suit prvou voľbou väčšiny ženíchov, ponuka farieb, ktoré sú vhodné na túto udalosť je oveľa širšia. Všetko je na odvahe a osobnosti každého ženícha. Vhodné farby sú okrem čiernej aj tmavohnedá, polnočná modrá, svetlá šedá, či v lete hoci aj belasá. Ak si uvedomíte, že najpoužívanejšou farbou v tomto prípade je čierna, práve voľbou inej farby sa môžete odlíšiť a ukázať celej rodine a okoliu váš individuálny štýl.

Andreas Kreutz

Smoking, či spoločenský oblek?

Na svadbách sú všeobecne obľúbené aj smokingy v klasickej čiernej farbe. Myslíte, že okrem svadby smoking už nepoužijete? V prípade, že ho chcete vyvetrať, pokojne si ho môžete obliecť napríklad počas plesovej sezóny, či na večernú formálnu udalosť. V takýchto prípadoch si k smokingu oblečte bielu košeľu a čierny motýlik. Ak ste sa ženili v svadobnej veste s francúzskou kravatou, tak tieto už viac zo skrine nevyberajte, aby ste na seba nepútali nechcenú pozornosť a nespôsobili si spoločenské faux pas.

Andreas Kreutz

Ak ste pri výbere nakoniec uprednostnili klasiku v podobe společenského obleku, nechajte si odporučiť strih, ktorý sa vám bude najviac hodiť. Nie je pravidlo, že na každom mužovi vyzerá tzv. slimfitový oblek dokonale. V prípade pánov s väščími mierami to memusí pôsobiť príťažlivo. Ak si nie ste istý, že vám sadnú konfekčné strihy, skúste si dať ušiť oblek na mieru. Budete naň síce chvíľu čakať, ale veľkou výhodou je, že takýto oblek vyzdvihne prednosti a zakryje nedostatky vašej postavy.

Univerzálnosť nadovšetko

Jeden zo základných parametrov pre výber správneho obleku je pochopiť, pri akých príležitostiach ho bude majiteľ nosiť. V butiku často prídeme so zákazníkom na to, že je výhodnejšie mať oblek, ktorý dokonale poslúži na viacero príležitostí. Podľa individuálnych požiadaviek sa dá zvoliť vhodná látka a ušiť jeden oblek hodiaci sa na rôzne typy spoločenských akcií, ako svadbu, slávnostnú večeru, divadlo, či stretnutie s biznis partnermi.

Andreas Kreutz

Doplnky zmenia využitie obleku

Ten istý oblek, v ktorom ste stáli pred oltárom je často možné použiť aj neskôr. Vynechaním typicky svadobných doplnkov ako je francúzska kravata, košeľa krémovej farby, či svadobná vesta, získa oblek úplne iný charakter. Ak zvolíte pod oblekové sako bežnú košeľu s dlhými rukávmi a vhodne zvolenú viazanku, môžete sa vydať do kancelárie, či na obchodné stretnutie. Samozrejme za predpokladu, že ste na to mysleli už pri výbere materiálu, či strihu a váš oblek je univerzálny a na takúto premenu pripravený.

Andreas KreutzAndreas Kreutz

Pár rád pre ženícha

Tip č. 1: Nenechávajte výber obleku, či smokingu na poslednú chvíľu. V prípade šitia na mieru jeho výroba trvá cca. 6 týždňov.

Tip č. 2: Vyberajte s rozumom. Farbu a strih obleku môžete zvoliť tak, aby ste ho po svadbe boli schopní použiť aj na iné spoločenské, či pracovné podujatia. Dajte si záležať aj na materiáloch. Univerzálnejšie je zvoliť kvalitný, menej lesklý oblek, ktorý ľahko zladíte s väčšinou vecí, ktoré máte v skrini. Ak bude ušitý z látky s vysokým leskom, bude sa dať použiť výlučne len počas svadobného dňa.

Tip č. 3: Zvoľte správnu košeľu. Košeľa na svadobný deň je často farebne prispôsobená partnerkiným šatám, čiže najčastejšie býva biela a smotanová. Ak si na svadobný deň kúpite kvalitnú bielu košeľu s francúzskou manžetou, určite ju budete môcť použiť aj v budúcnosti na množstvo rôznych príležitostí. Ak vám nesedí konfekčný strih, dajte si košeľu ušiť na mieru. Nezabudnite, že aj keď vám bude v svadobnom obleku teplo, určite si oblečte košelu s dlhými rukávmi. Do obleku košele s krátkymi rukávmi jednoducho nepatria!

Tip č. 4: S vhodnými doplnkami využijete oblek na každú príležitosť. Kravata, motýlik, manžetové gombíky, prípadne vreckovka do náprsného vrecka saka dokážu často zo svadobného obleku spraviť bežne nositeľný zaujímavý oblek. Stačí sa len inšpirovať a všetko vhodne zladiť.

Tip č. 5: Môžete sa inšpirovať na internete, ale nechajte si poradiť od odborníka. Každý muž je iný a každému sedí odlišný strih. Pokiaľ nie ste model zo stránok časopisu, pred kúpou príďte s vašou predstavou za odborníkom, ktorý vás usmerní a pomôže vám vybrať správny oblek. Rada nestojí nič, ale často je na nezaplatenie.

Andreas

 

Fotky sú použité z archívu autora.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?