Nuda v Brne (STYL / KABO 2014)

Autor: Andreas Kreutz | 2.9.2014 o 9:00 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1720x

Po niekoľkých odignorovaných pozvánkach na výstavu STYL a KABO v minulých rokoch som sa konečne odhodlal si túto expozíciu ísť pozrieť. Obetoval som jej nedeľu a stálo to za to? Urobte si obrázok sami...

Oficiálna stránka výstaviska v Brne hovorí: „Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO jsou jediným místem koncentrace poptávky a nabídky v módní branži pro Českou republiku, Slovensko a země střední a východní Evropy.“ Taktiež som sa tam dozvedel, že môžem očakávať vystavovateľov z 19 krajín a „kontraktační charakter určený k setkávání odborníků a obchodníků v oblasti textilního, oděvního a kožedělného průmyslu“.

Potešil som sa, že nájdem nejakú novú inšpiráciu, pozriem si ako vníma módu stredná Európa a možno nadviažem aj nové obchodné partnerstvo.

Už pri príjazde zo mňa opadol stres z obávaného hľadania parkovacieho miesta. Nikde totiž žiadne kolóny a parkoval som priamo v areáli BVV len pár metrov od pavilónu. Žiadne davy ľudí, čo som ale bral pozitívne. Urobil som pre vás niekoľko snímok, ktoré podľa mňa najviac vystihujú atmosféru STYL a KABO, tak si poďte výstavu prejsť so mnou...

 

Moderná budova pôsobila zvonku veľmi dobre.

 

Horšie bolo to, čo sa skrývalo za touto sklenenou fasádou. Mal som pocit, že som sa vrátil v čase. Napríklad vkusne zabalené košele v celofáne, aby ich náhodou nadšení návštevníci neoslintali. Tak to som nevidel asi ešte na žiadnej výstave.

 

Pri niektorých stánkoch sme si mohli pozrieť čo sa bude predávať na našich trhoviskách nasledujúcu sezónu.

 

Fandím všetkým, ktorí sa snažia živiť sami a pritom aj niečo produkujú. Ale čo takto sa aspoň na 5 minút zamyslieť nad tým, ako svoje výtvory vkusne prezentovať?

 

No a aký marketingový guru vymyslel takýto názov?

 

Personál na stánkoch už zďaleka svojim zjavom vzbudzoval pocit, že má úplne jasno v tom, čo ja, ako obchodník, do svojho obchodu potrebujem. Od týchto pánov by ste si určite dali radi poradiť čo na seba, že?

 

Proste samý odborník na módu.

 

Po počiatočnom zdesení sme s Barbarou zahliadli prípravy na módnu prehliadku a dúfali, že snáď tam to príde. Nebavilo nás to viac ako 15 minút. Ak to porovnám len s prehliadkami v nákupných centrách, tie mi prídu oveľa, oveľa zaujímavejšie. Tak prinášam aspoň tento jeden outfit, aj keď s klasickým štýlom nemá nič spoločné.

 

Kritizoval som vystavovateľov, ale na strane návštevníkov to nebolo so štýlom o nič lepšie.

 

 

Aby som nebol len kritický, tak pridávam aj expozíciu, ktorá ako jedna z veľmi malého počtu vyzerala v porovnaní  s drvivou väčšinou ako tak súčasne.

 

A tu je jeden jediný muž v obleku na výstave.

 

V druhom pavilóne bola výstava KABO, čiže hlavne topánky. Je mi ľúto, ale nič zaujímavé. Jediné čo ma zaujalo, resp. pobavilo bola táto kópia známej značky Crocs. Podoba zrejme len čisto náhodná :)

 

Aspoň že mi celé toto utrpenie trvalo len asi hodinu a pol. Verte mi, nie som zaujatý, ani nemám dôvod stavať túto výstavu do zlého svetla, ale STYL a KABO podľa mňa nemajú nič spoločné s módou a už vôbec nie s nejakými trendami. Je fakt smutné, že aj po desaťročiach života v otvorenej Európe sme stále tak neuveriteľne ďaleko vzadu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dizajnér Bajaník: Medveď ako maskot majstrovstiev? Veď vyzerá ako Mečiar

Maskota hodnotí viacnásobný držiteľ Zlatého klinca.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Odtlačok po Kiskovi

Bitka o Ústavný súd nebola celkom márna.


Už ste čítali?