Prečo sa obliekajú naši politici nevhodne?

Autor: Andreas Kreutz | 9.3.2015 o 9:00 | Karma článku: 9,96 | Prečítané:  3731x

Dlhšie pozorujem, že sa naši verejne činní spoluobčania objavujú v médiách nevhodne oblečení. Akoby sa z našej spoločnosti už úplne vytrácala úroveň. To už nemajú voči nám žiadnu úctu? Alebo im nemá kto poradiť?

Je mi principiálne jedno, kto má čo na sebe, pokiaľ sa nejedná o situáciu, alebo osobu, ktorá si určitý spôsob oblečenia proste vyžaduje. Tak ako sa nepatrí vojsť do kostola v plavkách, alebo na ples vo svetlom obleku, tak existujú povolania, pri ktorých sa očakáva istá miera formálnosti. Vo firmách, ktoré si ctia a majú definovanú firemnú kultúru, nájdete aj zadefinovaný spôsob obliekania. Čím formálnejšia a serióznejšia inštitúcia, tým je dress code prísnejší.

A čo politici? Mali by mať pri verejných vystúpeniach a pracovných udalostiach formálne oblečenie? Ja som presvedčený, že áno. Nezabúdajme na to, že oblečenie je aj určitým spôsobom vyjadrenia úcty a vážnosti okoliu, danej udalosti a ľuďom, s ktorými sa stretávame. Politik je človek, ktorý je platený z našich peňazí a reprezentuje nás. Je viditeľný v médiách a komunikuje s nami všetkými. Ja by som si želal, aby okrem svojho správania, vyjadroval svoju úctu k voličom aj tým, že bude vždy upravený a vhodne oblečený. Za pár minút som našiel desiatky obrázkov, ktoré hovoria o opaku. Niektoré z nich si dovolím komentovať.

Toto ma fakt rozosmialo. Fotka je z predvolebného billboardu. Prečo fraková košeľa so stojačikom??? Vyzerá ako huslista z filharmónie, ktorého cvakli po koncerte na afterparty.

Pán Matovič sa pravidelne v parlamente pohybuje bez kravaty. Veď načo, jeho voličom musí stačiť aj takýto look neoholeného a neučesaného salámistu.

Pánovi ministrovi sa musí nechať, že si potrpí na pekné kvalitné oblečenie. No nielen že sa nekamaráti s kravatami (nenosí ich vôbec), ale dať si do práce károvanú košeľu?

No a ešte raz to isté – casual look s pásikavou košeľou nevhodnou na kravatu. Postaviť sa pred kamery verejnoprávnej televízie vo voľnočasovej košeli je také ležérne predsa...

Jój a tu nám pán Jozef ukázal aj kus svojej mužnej chlpatej hrude, ktorá mohla radšej zostať mimo pozornosti širokej verejnosti.

Ale našťastie sa ešte nájdu aj tí, ktorí vedia čo sa patrí. Pán prezident v dobre padnúcom obleku, biela košeľa a kravata s jemným vzorom. Jednoduché a správne. Takto by to malo vyzerať.

 

A ak by sa niekto v parlamente obával, že od nudy zaspí a namočí si kravatu do polievky, tak sa to dá aj takto s motýlikom. Je to svojské, ale mne sa to páči :)

Čo si myslíte vy o tom, ako by sa politici mali obliekať? Je vám to jedno, alebo ste ako ja presvedčení, že by mali zachovávať úroveň a v práci mať oblek a kravatu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?