Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

7 vecí, na ktoré dbajte pri kúpe obleku na mieru. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tieto rady mi prídu nepraktické,

tu dávam radšej moje:
Šírka v pleciach, krajčírsky dĺžka plecnice. Dozrite, aby oblek mal šírku nastavenú tak, aby rukáv padal zvisle nadol. Hlavne u mužov, ktorí posilujú, a u mužov, čo majú brucho. Krátka dĺžka pliec vizuálne spôsobí, že vaša postava naberie kontúry písmena O, hoc bude dĺžka pleca vyhovovať telu fyzicky a pohyb rúk bude v takomto saku voľný.
Pri pásikavých a károvaných sakách dohliadnite na dokonalé napojenie vzoru prestupujúceho cez šev rukáva, goliera a klopy, vrecák, príklopiek, výpustiek, na symetriu ľavej a pravej strany vpredu a vzadu, na plynulé pokračovanie vzoru zo saka na nohavice, na umiestnenie gombíkov presne v zvislom strede kocky a podobné prechody vzoru
Pri pohľade zozzadu skontrolujte ostrosť vybratia na tvarovanie chrbtice. U konfekčných sák sa často vybratie „preháňa“, čím sa zabezpečí, že pohyb rúk nie je obmedzovaný napínaním látky zadného dielu, do saka sa vojde veľa postáv s rozdielom mier plus mínus pár centimetrov. Avšak často na úkor vzhľahu. Prehnane veľké „zaesíčkované zošitie zadného dielu v strede spôsibí, že sako má v strede medzi lopatkami „výpukeľ“ a sa začne dvíhať hore na krk.
Zle vystrihnutý priekrčník a osadenie goliera u mužov, ktorí pri držaní tela majú plecné kĺby viac v predmom diele postavy ako v zadnom sa prejaví zvlnením saka pod golierom a nedosadaním goliera saka na golier košele. Sako sa tu – výstrih goliera, veľkosť krku - javí ako malé.
U mužov s bruchom si odkontrolujte zapnutie saka, línie predných dielov majú padať zvile dole a plocho, často u konfekčných vecí sa predné diely uzatvárajú „na seba“, do písmena V pri pohľade spredu i pri pohľade zboku.
A keďže oblek sú aj nohavice. nie je nič horšie ako zlá výška sedu vpredu, keď sa nohavice samé od seba nastavia do polohy, že muž vyzerá ako keby mal „veľkého“ vtáka a pritom sú nohavice duté a pri pohľade odzadu ako keby mal plienku.
 

 

A mne zas tvoje rady prídu ako v cudzom jazyku :)
Nič v zlom, ale práve preto si vyberám oblek na mieru (u dobrého krajčíra), aby som sa nemusel zaoberať takýmito odbornými, a mne na míle vzdialenými vecami.
Ale inak v pohode obidva príspevky, aj pána Kreutza, aj tvoj.
 

veď presne o to ide, že oblek na mieru

sa nekupuje v obchode, ako nám to tu chce predostrieť blogger, oblek na mieru je zákazková záležitosť a aj z najguľatejšieho chlapa urobí štramáka a u najsamsvalovca potlači vzhľad X-mana, preto za radu považovať v blogu uvedené rady mi príde nemiestne. Keďže ide o čisto šitú záležitosť, radou majú byť varovania pred zlým ušitím. Podobne pri stavbe domu, nepotrebujem rady o tvare tehly, ale rady o jej správnom zabetónovaní.....
 

Všetko super. ale

tento článok nie je o tom, ako má správne sedieť oblek, o tom som už písal napr. aj tu http://hn.hnonline.sk/pr-clano...
Ako je v úvode napísané, ide o to, ako si vybrať toho správneho krajčíra, resp. dodávateľa.
Btw., ak máš potrebu niečo ľuďom vysvetliť, napíš článok. Osveta vo svete pánskej módy je vždy prospešná ;)
 

Ďakujem za odporúčanie, no

mýliš sa v ňom rovnako ako v blogu.
Ak chcem šoférovať auto, to neznamená, že si musím postaviť cestu, ak chcem hrať na klavíri, to neznamená, že si musím založiť orchester, ak chem .... tri bodky. nie je potrebné uviesť ďalší príklad. Ak chcem vyjadriť svoj názor, neviem prečo by som mal o tom napísať článok, veď je tu diskusia, a žiaľ, či nasťastie diskusia je o názoroch! A on the way, ak ako blogger uvedieš titulok blogu nejako a potom téma blogu je iná a ešte to aj v diskusii potvrdíš, tak potom to nie je o tom, že ja neviem čítať s porozumením, ale je to o tom, že ty nevieš nazvať svoj blog opodstatnene. Preto sa to volá titulok. Blog nie je text typu román, že môže mať nadpis iný ako je jeho téma.
 

nechal si sa zmiasť nadpisom

a chybne si to vyhodnotil ako skutočný pokus poradiť v tejto téme...

skús to brať ako reklamu na návštevu butiku,.....dokonca v nákupnom centre....kde tvoje novučičké kožené derby nestretnú ani jednu mláčku a nemusia si kilometer drať podošvu...
 
Hodnoť

zaujimavy

clanok :-)
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 2 209
 2. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 416
 3. Pavel Sibyla: Ivan Mikloš: Na reformu školstva by som si trúfol 347
 4. Peter Remeselník: Arogantný vodič zrazil dve ženy a ušiel - polícia ho potrestala nepotrestaním ... 280
 5. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 232
 6. Jana Júdová: Dajte nám rovno elektronické náramky 174
 7. Rudolf Pado: Minister Gröhling, budíček! 154
 8. Andrej Šverha: Cyklopotulky Považím na sklonku leta 135
 9. Anežka Richtariková: Kto našiel „ficove“ dlažobné kocky? 108
 10. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho ! 104

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 2. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 3. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 4. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 5. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci
 6. Denis Jacko: Ako čerstvé prádlo
 7. Matej Kučera: (Ne)povinné testovanie
 8. Štefan Vidlár: Výťer z riťi
 9. Barbara Lickova: Blahoslavený Carlo Acutis
 10. František Cudziš: Propagujúci sám vojak v poli (v Bratislave), IX.


Už ste čítali?